Czyszczenie studni Koszyce

Czyszczenie studni Koszyce

Chcesz zapewnić sobie najlepszą jakość wody w swojej studni? Czyszczenie i dezynfekcja to sposób na krystaliczną i bezpieczną wodę. Kwaśne deszcze, odpady i wirusy mogą kumulować się na ścianach studni, co w efekcie powoduje pogorszenie stanu wody i niesie ryzyko zdrowotne związane ze skażeniem bakteriologicznym. Zobacz, czemu warto systematycznie czyścić studnię!

Wykonujemy profesjonalne prace związane z czyszczeniem i odkażaniem studni kopanych oraz głębinowych w Koszycach i okolicznych miejscowościach.

czyszczenie studni kopanej
czyszczenie studni

Oczyszczanie i odkażanie studni — dlaczego warto?

Regularna dezynfekcja usuwa brud, zanieczyszczenia organiczne i inne substancje, które mogą gromadzić się w studni. Dezynfekcja likwiduje zbierające się w studni niebezpieczne mikroorganizmy, chroniąc przed chorobami przenoszonymi przez zanieczyszczoną wodę.

Dodatkowo wszelkie osady oraz zanieczyszczenia mogą prowadzić do wahań stanu wody, a także większych kosztów za prąd. Regularne czyszczenie pozwala utrzymać optymalną wydajność systemu wodnego.

Chcesz zlecić nam czyszczenie studni w Koszycach? Do pracy wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, dzięki któremu możemy zapewnić profesjonalne wykonanie usług. Odezwij się do nas, aby umówić termin czyszczenia.

oczysczanie studni Koszyce

Źródła gromadzenia się zanieczyszczeń w studni

Z biegiem czasu różne groźne bakterie mogą zbierać się w studni. Te osady pochodzą z różnych źródeł, takich jak:

 • zanieczyszczenia naturalne – woda może przenosić minerały i osady z otaczającego terenu, co prowadzi do gromadzenia się osadów w studni,
 • resztki roślinne i zwierzęce – opadające z drzew igły czy gałęzie mogą przedostać się do studni i rozkładać się w niej,
 • skażenie chemiczne – substancje chemiczne wykorzystywane w gospodarstwie domowym lub rolnictwie mogą przedostać się do wody deszczowej, która trafia do studni, gdzie zachodzą wtedy procesy chemiczne.

Kiedy zlecić zabieg oczyszczania studni?

Najlepiej, jeśli przeprowadza się czyszczenie i chlorowanie studni wraz z badaniem wody co najmniej raz na dwa lata. Żeby mieć pewność, że woda ze studni jest czysta, najlepiej przeprowadzać chlorowanie raz w roku.
Decyzja o odkażaniu studni przeważnie zależy jednak od różnych czynników, takich jak częstotliwość użytkowania studni, lokalne warunki atmosferyczne i poziom czystości wody.
Czasami przeprowadzenie zabiegu dezynfekcji jest niezbędne:

 • powódź,
 • nieregularne pobieranie wody ze studni,
 • wykrycie problemów zdrowotnych (jeśli testy wody wykazują obecność bakterii lub innych zanieczyszczeń).
uzdatnianie studni Koszyce

Nie zapomnij o tym, że dezynfekcja studni nie usuwa osadów chemicznych.

Zabieg czyszczenia studni krok po kroku

Zabieg czyszczenia studni to wieloetapowa czynność, która obejmuje wiele kroków, które eliminują brud i zanieczyszczenia. Przestrzeganie tych kroków gwarantuje skuteczne i kompleksowe czyszczenie studni, co jest kluczowe dla zapewnienia czystej wody studziennej.

Sprawdzenie stanu wody ze studni

Pierwszym krokiem jeszcze przed zabiegiem czyszczenia studni jest przeprowadzenie testów jakości wody. Taka analiza pomaga określić poziom zanieczyszczeń oraz potencjalne zagrożenia dla zdrowia.

Odpowiednie przygotowanie studni

Przed rozpoczęciem czyszczenia studni trzeba odpowiednio przygotować wszystko to, co znajduje się w pobliżu. Dzięki temu można zapobiec przypadkowemu zabrudzeniu wody podczas zabiegu czyszczenia.

Wybieranie wody

Następnie woda jest wypompowywana ze studni z wykorzystaniem odpowiedniej pompy. To umożliwia łatwy dostęp do ścianek i dna studni.

Czyszczenie studni

Gdy studnia będzie już pusta, przystępujemy do oczyszczania ścian i dna studni. Wymaga to odpowiedniego sprzętu, takiego jak szczotki i ssawki, które umożliwią pozbycie się wszystkich osadów.

Naprawy i uszczelnienie studni

Następnie wszystkie usterki studni, takie jak pęknięcia czy ubytki należy naprawić. Na dodatek, jeśli istnieje potrzeba, to przeprowadza się uszczelnienie studni, gwarantując szczelność i zapobiegając przedostawaniu się bakterii.

Chlorowanie studni kręgowej/głębinowej

Po profesjonalnym wyczyszczeniu studni pora na zabieg odkażania. Jest to istotny etap, który pomaga pozbyć się wszelkich bakterii, które mogą zanieczyszczać wodę.

Napełnianie studni

Na koniec studnia jest ponownie napełniana czystą wodą i zabezpieczana. Trzeba zwrócić uwagę na to, że należy jeszcze wypłukać całą instalację, aby pozbyć się zapachu chloru.

Inne sposoby na to, aby poprawić wydajność studni

Oprócz regularnego czyszczenia i dezynfekcji, istnieją jeszcze inne sposoby, które pozwolą poprawić wydajność studni oraz jakość wody studziennej.

 1. Profesjonalny filtr
  Poprzez filtrowanie wody pozbędziesz się dodatkowych zanieczyszczeń, które mogą przedostać się do wody.
 2. Sprawdzanie jakości wody (test wody)
  Systematyczne badania jakości wody mogą pomóc w szybkim wykrywaniu problemów i podjęciu skutecznych działań zapobiegawczych.
 3. Regeneracja studni
  Zapobieganie przedostawaniu się zanieczyszczeń do studni przez odpowiednie konserwowanie.

Pamiętaj jednak, że chlorowanie studni nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych.

Oczyszczanie studni — istotny krok w stronę zdrowia i bezpieczeństwa

Czyszczenie i odkażanie studni są kluczowe dla zagwarantowania sobie zdrowej wody. Regularne oczyszczanie studni może także pomóc w zapobieganiu problemom zdrowotnym związanym z brudną wodą. Pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń dotyczących częstotliwości czyszczenia i odkażania studni oraz o sprawdzaniu stanu wody, aby zadbać o swój spokój oraz bezpieczeństwo.

Szukasz profesjonalnej firmy, która zajmuje się odkażaniem studni w Koszycach?
Skontaktuj się z nami!

  Adres email (wymagane)

  Telefon

  Treść wiadomości

  Zasady ochrony danych osobowych>>

  Informujemy iż usługi związane z czyszczeniem studni wykonuje Pan Tomasz Zbierski  kom 790 367 115 ,e-mail:studnie@wodawdomu.pl, w ramach działalności nierejestrowanej. Państwa dane osobowe nr telefonu i adres zostaną przekazane Panu Tomaszowi w celu realizacji usługi. Wszelkie informacje na stronie wodawdomu.pl mają charakter grzecznościowy a szczegóły realizacji będą ustalane bezpośrednio z Panem Tomaszem. Firma Hydrochemia mgr Łukasz Zyskowski nie jest stroną umów ,nie wystawia dokumentów sprzedaży i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania Pana Tomasz Zbierskiego