uzdatnianie wody

Uzdatnianie wody

Specjaliści, którym możesz zaufać

„Wodawdomu” to uznana marka w branży uzdatniania i dezynfekcji wody. W toku wieloletniej działalności, przeprowadziliśmy z powodzeniem setki tego rodzaju operacji, w różnych warunkach. Jesteśmy przekonani, ze wybierając naszą firmę będą Państwo w pełni usatysfakcjonowani.

Oferujemy pełny zakres usług związanych z wodą do spożycia (pitną) w domu. Od badania wody przez czyszczenie studni po projektowanie, wykonawstwo oraz serwis instalacji do uzdatniania wody. Zapewniamy profesjonalną i szybką obsługę, krótkie terminy realizacji, wysoką jakość pracy i urządzeń oraz korzystną ofertę cenową.

W skład usług uzdatniania wody wchodzą:

 • bezpłatna wizyta wstępna
 • pobór prób wody do badań
 • wykonanie badania wody
 • dobór, wycena i sprzedaż zestawu
 • montaż i uruchomienie
 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 • dostawa materiałów eksploatacyjnych

Dezynfekcja wody – stosowane technologie

Jednym z kluczowych punktów naszej oferty jest dezynfekcja wody do spożycia (pitnej), którą przeprowadzamy sprawnie, kompleksowo oraz rzetelnie.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dezynfekcja, tak samo jak uzdatnianie wody w domu, jest skomplikowanym procesem, który ma na celu wyeliminowanie wszelkich szkodliwych związków oraz chorobotwórczych mikroorganizmów. W celu oczyszczenia wody stosujemy różne technologie (między innymi poddanie wody działaniu promieniowania ultrafioletowego). Staramy się wykorzystywać przede wszystkim te metody, które są naturalne i całkowicie bezpieczne dla ludzkiego zdrowia.

Nowoczesne metody uzdatniania wody

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Klientów, stosujemy następujące metody uzdatniania wody:

 • odżelazianie i odmanganianie – pozwala skutecznie usunąć z wody związki żelaza i manganu
 • filtracja na węglu aktywnym – stosowana główne w celu poprawy właściwości organoleptycznych wody (smak, zapach, barwa)
 • usuwanie azotanów – wyeliminowanie z wody nadmiernej ilości szkodliwych związków azotu
 • zmiękczanie wody – metoda mająca za zadanie zmniejszenie twardości wody
 • filtry mechaniczne – skutecznie usuwają mętność z wody, poprzez procesy koagulacji, sedymentacji, flotacji i filtracji
 • usuwanie nieprzyjemnego zapachu, barwy i mętności
 • dezynfekcja lampami UV – pozwala na wyeliminowanie chorobotwórczych mikroorganizmów (pierwotniaków, grzybów, wirusów)
 • sprzedaż, montaż i serwis urządzeń do uzdatniania wody – kolumny i złoża filtracyjne, chloratory, zmiękczacze, systemy odwróconej osmozy, lampy UV, pompy i inne

Korzyści

Oferowane przez Nas kompleksowe usługi – badanie i uzdatnianie wody pitnej pozwolą Państwu zminimalizować koszty, oszczędzić czas oraz łatwo i bezpiecznie korzystać z czystej i zdrowej wody pitnej.

 

Usługi i serwis

Nasza firma specjalizuje się w kompleksowych usługach związanych z poprawą jakości wody do spożycia (pitnej) oraz użytkowej. Klientom z całego kraju możemy zaoferować szeroki wachlarz badań wody, czyszczenie studni głębinowych i kopanych, uzdatnianie wody, w tym także uzdatnianie wody w domu różnymi sprawdzonymi metodami. Ponadto zajmujemy się sprzedażą akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych, które stosuje się na co dzień w celu poprawy stanu wody. Serwisujemy także różnego rodzaju urządzenia, które służą do uzdatniania wody.

Akcesoria i materiały eksploatacyjne

W naszym sklepie online sprzedajemy różnego rodzaju akcesoria i materiały eksploatacyjne, które wykorzystywane są do uzdatniania wody w domu oraz różnego rodzaju zakładach. Oferujemy m.in. filtry na cały dom oraz dedykowane takim pomieszczeniom jak łazienka, kuchnia. W sprzedaży posiadamy także filtry dzbankowe, do gorącej wody oraz typowo dla gastronomii. Wyposażyć się można u nas w lampy UV, obudowy filtrów, wkłady filtracyjne i inne akcesoria. Ponadto polecamy materiały eksploatacyjne – np. nadmanganian potasu, sól tabletkową.

Metody uzdatniania wody

Oferujemy różne metody usuwania szkodliwych związków chemicznych oraz bakteriologicznych. Uzdatnianie wody można przeprowadzić przez odżelazianie i odmanganianie. W ten sposób oczyszcza się ją z nadmiaru żelaza i manganu. Innym sposobem jest filtracja na węglu aktywnym, poprawiająca właściwości, smak, zapach i barwę wody. Na nadmierną ilość związków azotu stosuje się usuwanie azotanów. Filtry mechaniczne skutecznie usuną mętność z wody, nieprzyjemny zapach i kolor, a dezynfekcja lampami UV pozwala wyeliminować chorobotwórcze mikroorganizmy.

Lampy UV do wody

Nowoczesnym, a jednocześnie bardzo praktycznym rozwiązaniem przyczyniającym się do uzdatnienia wody w domu są lampy UV. Wiążą się z niskimi kosztami eksploatacyjnymi oraz są bezpieczne dla człowieka i środowiska. Ich działanie, poprzez niewidzialne napromieniowywanie UV, nie wpływa na smak i zapach wody, za to skutecznie radzi sobie z mikroorganizmami, które bytują w instalacjach i zbiornikach wodnych. Lampy UV do wody są łatwe w obsłudze i montażu, nie oddziałują korozyjnie na materiały instalacyjne.

Filtry do wody pitnej

Jedną z naszych propozycji są filtry do wody pitnej, które dzieli się na mechaniczne, węglowe, sznurkowe, z odwróconą osmozą i siatkowe. W naszym asortymencie dostępne są m.in. kuchenne, łazienkowe, dzbankowe, do gorącej wody oraz takie, które można zamontować w całym domu oraz niezbędne do ich użytkowania akcesoria. Biorąc po uwagę to, że miejska woda z kranu z reguły nie nadaje bezpośrednio do picia, za pomocą filtrów można ją w prosty sposób uzdatniać na co dzień w domowym zaciszu. Oferujemy także filtry typowo dla obiektów gastronomicznych.

Jeśli masz pytanie lub chcesz złożyć zamówienie

 Skontaktuj się z Nami!