Lampy UV do wody

Lampy UV do wody

Lampa UV do sterylizacji wody

Dezynfekcja wody stanowi bez wątpienia bardzo istotna kwestię. Woda powierzchniowa,głębinowa lub pozyskiwana z ujęć infiltracyjnych nie zawsze ma nienaganny skład pod względem bakteriologicznym, dlatego aby mogła być spożywana, musi zostać poddana  procesowi dezynfekcji.

Naświetlanie promieniami UV jest jednym z najnowocześniejszych sposobów dezynfekowania wody, który jest stosowany w Polsce od blisko trzydziestu lat. Polega on w dużym skrócie na doprowadzeniu do wody takiej ilości energii, aby wyeliminować wszelkie szkodliwe bakterie patogenne. Przyjmuje się, że biologicznie czynne są wyłącznie promienie ultrafioletowe, których długość wynosi 200-300 nm.

Do dezynfekowania wyżej wymienioną metodą stosowane są specjalne lampy UV do wody, które nie zmieniają jej składu fizycznochemicznego. Ich działanie bakteriobójcze polega na pochłanianiu światła UV-C przez struktury DNA chorobotwórczych mikroorganizmów. Stosując prawidłowo dobrany czas i natężenie promieni UV można całkowicie zniszczyć drobnoustroje poprzez destrukcje ich DNA. Jako nowoczesne urządzenie przeznaczone do sterylizacji, lampa UV do wody doskonale uzdatnia wodę, dostosowując jej jakość oraz skład do obowiązujących wymagań sanitarnych.

Zalety stosowania lamp UV do wody to przede wszystkim:

  • stosunkowo niskie koszty eksploatacji
  • skuteczna eliminacja wszelkich chorobotwórczych mikroorganizmów
  • brak możliwości przedawkowania
  • brak problemów z chlorem oraz korozją (urządzenia są wykonywane ze stali kwasoodpornej)
  • niski stopień oddziaływania na środowisko przyrodnicze (naturalna metoda dezynfekcji)
  • brak konieczności obsługi ze strony użytkownika (wymiana żarnika raz rok)

Lampa UV do wody stanowi nowoczesne, funkcjonalne i zarazem wyjątkowo proste w obsłudze urządzenie, które skutecznie hamuje rozwój wszelkich drobnoustrojów: bakterii, wirusów i pierwotniaków. Promieniowanie o odpowiednio dobranej długości fali jest idealną metodą eliminacji mikroorganizmów, umożliwiając uzyskanie smacznej i czystej pod względem bakteriologicznym wody.

Sterylizacyjne lampy bakteriobójcze są na powszechną skalę wykorzystywane na całym świecie do dezynfekowania wody bez użycia temperatury oraz szkodliwych dla zdrowia chemikaliów.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór profesjonalnych lamp UV przeznaczonych do sterylizacji wody. Nasi wykwalifikowani pracownicy służą fachową radą i pomocą nie tylko w zakresie doboru konkretnego modelu urządzenia, ale także montażu lampy.

Sprzedaż lamp

W naszym sklepie firmowym prowadzimy sprzedaż lamp, które pozwalają na dezynfekcję wody promieniami ultrafioletowymi. Lampa UV do wody to nowoczesne urządzenie wprowadzające poprzez naświetlanie taką ilość energii, że wyeliminowane zostają wszelkie szkodliwe bakterie, wirusy, pierwotniaki. Zaletą lampy UV do wody jest, że nie zmienia ona jej składu fizycznochemicznego. Cechy tego urządzenia to w głównej mierze niskie koszty eksploatacji oraz pewność, że nie przedawkuje się naświetlania. Nasza oferta zawiera kilka modeli do wyboru. Jeśli nie wiedzą Państwo, na jaki model się zdecydować, nasi pracownicy służą specjalistycznym doradztwem – zarówno w zakresie konkretnej lampy UV do wody, jak i jej montażu.

Lampa UV, Typ V9, TMA

Przepływ nominalny tej lampy wynosi 0,5 m3/ godz. Posiada korpus wykonany ze stali kwasoodpornej 304L i optyczny wskaźnik pracy. Może pracować nawet przy braku wody. Przeznaczona jest głównie do dezynfekcji wody pitnej w instalacjach prywatnych i miejskich, wody basenowej, wody użytkowej w przemyśle spożywczym, farmacji.

Lampa UV, Typ V12, TMA

Ten model lampy o małych gabarytach ma przepływ nominalny 1,0 m3/ godz. Idealnie sprawdza się w dezynfekcji wody w małych instalacjach wodnych. Korpus sterylizatora wykonany jest ze stali kwasoodpornej. Urządzenie jest od razu gotowe do pracy.

Lampa UV, Typ V25, TMA

Model V25 cechuje przepływ nominalny 2,0 m3/h (2000 l/h) przy współczynniku T10=95% i dawce promieniowania 400 J/m2. Najczęściej wykorzystuje się go do dezynfekcji wody np. w domach z jedną łazienką, mieszkania. Urządzenie może od razu podłączyć do pracy. Może być użytkowane nawet przy braku przepływu wody.

Lampa UV, Typ V25LA, TMA

Ten rodzaj lampy, od razu gotowej do pracy, sprawdzi się w niewielkich domach i mieszkaniach. Charakteryzuje się przepływem nominalnym 2,0 m3/h (2000 l/h). Lampa wyposażona jest w system alarmowy wraz z sygnalizatorem dźwiękowym i świetlnym, dzięki czemu szybko wiadomo, gdy nastąpi awaria bądź przepalenie promiennika.

Lampa UV, Typ V20, TMA

Model V20 wyróżnia przepływ nominalny 2,0 m3/h (2000 l/h) oraz korpus sterylizatora wykonany całkowicie ze stali kwasoodpornej. Można ją zamontować m.in. w małych domkach i mieszkaniach. Jej podłączenie nie jest skomplikowane, gdyż nie potrzeba do tego żadnych specjalnych  narzędzi.

Lampa UV, Typ V40, TMA

Przepływ nominalny w tym typie lampy wynosi 3,6 m3/h (3600 l/h) przy współczynniku T10=95% i dawce promieniowania 400 J/m2. Idealnie sprawdzi się w procesie dezynfekcji wody przy średnich instalacjach wodnych takich jak posiadają np. domy jednorodzinne (z 2 łazienkami), mieszkania, apartamenty,małe pensjonaty.

Lampa UV, Typ V80, TMA

Model V80 cechuje przepływ nominalny 5,9 m3/h (5900 l/h). Wyposażony jest w system alarmowy wraz z sygnalizatorem dźwiękowym i świetlnym powiadamiający o awarii lub przepaleniu promiennika UV, a także licznik godzin pracy. Sprawdzi się w średnich instalacjach wodnych np. domach mieszkalnych, mieszkaniach, apartamentach (do 3-4 łazienek).

Lampa UV, Typ V120, TMA

Do średnich instalacji wodnych można zdecydować się na model V120. Tu przepływ nominalny kształtuje się na poziomie 11,0 m3/h (11000 l/h) przy współczynniku T10=95% i dawce promieniowania 400 J/m2. Sterylizator ma korpus ze stali kwasoodpornej. Lampa posiada system alarmowy: dźwiękowy i świetlny.

 

Jeśli masz pytanie lub chcesz złożyć zamówienie

 Skontaktuj się z Nami!