Czyszczenie studni Krościenko nad Dunajcem

Czyszczenie studni Krościenko nad Dunajcem

Nie wiesz, jak uzdatnić wodę ze studni? Czyszczenie i dezynfekcja to sposób na krystaliczną i bezpieczną wodę. Kwaśne deszcze, odpady i mikroorganizmy mogą gromadzić się w zakamarkach studni, co skutkuje pogorszeniem jakości wody i niesie ryzyko zdrowotne związane ze skażeniem bakteriologicznym. Sprawdź, dlaczego warto zadbać o odpowiednie utrzymanie studni!

Gwarantujemy kompleksowe czyszczenie i dezynfekcję studni kręgowych i głębinowych w Krościenku nad Dunajcem i okolicznych miejscowościach.

czyszczenie studni kopanej
czyszczenie studni

Oczyszczanie i odkażanie studni — dlaczego warto?

Regularna dezynfekcja usuwa osady, mikroorganizmy i inne substancje, które mogą gromadzić się w studni. Odkażanie usuwa gromadzące się w studni groźne bakterie, zapewniając dostęp do czystej wody.

Dodatkowo brud oraz zanieczyszczenia mogą prowadzić do obniżenia wydajności studni, a także zwiększonego zużycia energii przez pompę głębinową. Regularne czyszczenie pozwala utrzymać sprawność systemu wodnego.

Chcesz zlecić nam czyszczenie studni w Krościenku nad Dunajcem? Do pracy wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, dzięki któremu możemy zapewnić profesjonalne wykonanie usług. Odezwij się do nas, aby umówić termin prac.

oczysczanie studni Krościenko nad Dunajcem

Źródła skażenia wody studziennej

Z upływem czasu różne niebezpieczne mikroorganizmy mogą zbierać się w studni. Te osady pochodzą z różnych źródeł, na przykład:

 • zanieczyszczenia naturalne – woda może przenosić minerały i osady z otaczającego terenu, co prowadzi do zbierania się osadów w studni,
 • resztki roślinne i zwierzęce – opadające z drzew liście czy gałęzie mogą przedostać się do studni i rozkładać się w niej,
 • zanieczyszczenia chemiczne – związki chemiczne używane w gospodarstwie domowym czy też rolnictwie mogą przedostać się do wody deszczowej, która trafia do studni, gdzie zachodzą wtedy procesy chemiczne.

Kiedy przeprowadzić czyszczenie studni?

Zaleca się czyszczenie oraz odkażanie studni wraz z analizą jakości wody co najmniej raz na dwa lata. Żeby otrzymać gwarancję, że woda ze studni jest czysta, najlepiej przeprowadzać dezynfekcję raz w roku.
Decyzja o chlorowaniu studni zazwyczaj zależy jednak od różnych czynników, takich jak częstotliwość użytkowania studni, lokalne warunki pogodowe oraz stopień zanieczyszczenia wody.
W pewnych sytuacjach przeprowadzenie procesu chlorowania jest konieczne:

 • zalanie studni przez powódź,
 • dłuższa przerwa w pobieraniu wody ze studni,
 • pojawienie się problemów zdrowotnych (jeśli testy wody wykazują obecność mikroorganizmów lub innych zanieczyszczeń).
uzdatnianie studni Krościenko nad Dunajcem

Pamiętaj jednak, że dezynfekcja studni nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych.

Zabieg czyszczenia studni krok po kroku

Proces oczyszczania studni obejmuje kilka kluczowych kroków, które gwarantują najlepsze usunięcie zanieczyszczeń i dezynfekcję. Przestrzeganie tych kroków zapewnia skuteczne i kompleksowe czyszczenie studni, co jest kluczowe dla zapewnienia czystej wody studziennej.

Sprawdzenie jakości wody studziennej

Pierwsze należy przeprowadzić test stanu wody. Testy te pomagają określić poziom zanieczyszczeń oraz potencjalne zagrożenia dla zdrowia.

Zabezpieczenie studni

Przed przystąpieniem do czyszczenia studni należy odpowiednio zabezpieczyć wszystko to, co znajduje się w pobliżu. Dzięki temu możemy zapobiec ewentualnemu zanieczyszczeniu wody podczas procesu czyszczenia.

Wypompowanie wody

Następnym krokiem jest wypompowanie wody ze studni z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. To pozwala na łatwy dostęp do ścianek i dna studni.

Oczyszczanie studni

Gdy studnia będzie już pusta, przechodzimy do czyszczenia ścian oraz dna studni. Wymaga to odpowiedniego sprzętu, takiego jak szczotki i ssawki, aby usunąć wszelkie bakterie i zanieczyszczenia.

Renowacja i uszczelnienie studni

Kolejno wszystkie uszkodzenia strukturalne studni, takie jak pęknięcia albo ubytki trzeba naprawić. Co więcej, jeżeli istnieje potrzeba, to przeprowadza się uszczelnienie studni, gwarantując szczelność i zapobiegając przedostawaniu się zanieczyszczeń.

Dezynfekcja studni kopanej/wierconej

Po prawidłowym oczyszczeniu studni pora na zabieg chlorowania. Jest to ważny etap, który pomaga pozbyć się wszelkich bakterii, które mogą być obecne w wodzie.

Napełnianie studni

Na koniec studnia jest ponownie napełniana czystą wodą i zabezpieczana. Trzeba zwrócić uwagę na to, że należy jeszcze wypłukać całą instalację, aby pozbyć się zapachu chloru.

Inne sposoby na to, aby poprawić wydajność studni

Oprócz systematycznego czyszczenia i odkażania, istnieją jeszcze inne sposoby, które mogą poprawić wydajność studni i stan wody studziennej.

 1. Instalacja systemu filtracji
  Filtracja wody usunie dodatkowe zanieczyszczenia, które mogą znaleźć się w środku studni.
 2. Monitorowanie stanu wody (test wody)
  Regularne testy jakości wody mogą pomóc w szybkim wykrywaniu groźnych wirusów i podjęciu skutecznych działań zapobiegawczych.
 3. Regeneracja studni
  Zapobieganie przedostawaniu się zanieczyszczeń do studni przez prawidłowe prace konserwacyjne.

Nie zapomnij o tym, że chlorowanie studni nie usuwa osadów chemicznych.

Oczyszczanie studni — istotny krok dla zdrowia i bezpieczeństwa

Czyszczenie i chlorowanie studni są kluczowe dla zagwarantowania sobie czystej wody. Systematyczne oczyszczanie studni może też pomóc w zapobieganiu chorobom związanym z zanieczyszczoną wodą. Pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń związanych z częstotliwością czyszczenia i odkażania studni oraz o sprawdzaniu jakości wody, aby zadbać o swój spokój oraz bezpieczeństwo.

Szukasz sprawdzonych fachowców, którzy zajmą się czyszczeniem studni na terenie Krościenka nad Dunajcem?
Zadzwoń do nas!

  Adres email (wymagane)

  Telefon

  Treść wiadomości

  Zasady ochrony danych osobowych>>

  Informujemy iż usługi związane z czyszczeniem studni wykonuje Pan Tomasz Zbierski  kom 790 367 115 ,e-mail:studnie@wodawdomu.pl, w ramach działalności nierejestrowanej. Państwa dane osobowe nr telefonu i adres zostaną przekazane Panu Tomaszowi w celu realizacji usługi. Wszelkie informacje na stronie wodawdomu.pl mają charakter grzecznościowy a szczegóły realizacji będą ustalane bezpośrednio z Panem Tomaszem. Firma Hydrochemia mgr Łukasz Zyskowski nie jest stroną umów ,nie wystawia dokumentów sprzedaży i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania Pana Tomasz Zbierskiego