Czyszczenie studni Nowy Wiśnicz

Czyszczenie studni Nowy Wiśnicz

Pragniesz zadbać o dobrą jakość wody w swojej studni? Kompleksowe czyszczenie studni to sposób na czystą i bezpieczną wodę. Zanieczyszczenia, odpady i mikroorganizmy mogą gromadzić się w zakamarkach studni, co prowadzi do pogorszenia stanu wody i generuje zagrożenia dla zdrowia. Zobacz, dlaczego warto systematycznie czyścić studnię!

Zajmujemy się profesjonalnym czyszczeniem i odkażaniem studni kręgowych oraz głębinowych w Nowym Wiśniczu i okolicach.

czyszczenie studni kopanej
czyszczenie studni

Czyszczenie i odkażanie studni — czemu warto?

Regularna dezynfekcja usuwa brud, mikroorganizmy i inne związki chemiczne, które mogą zbierać się w studni. Dezynfekcja eliminuje zbierające się w studni niebezpieczne wirusy, zapewniając dostęp do czystej wody.

Dodatkowo brud i zanieczyszczenia mogą prowadzić do wahań stanu wody, a także zwiększonego zużycia energii przez pompę. Regularne czyszczenie pozwala utrzymać optymalną wydajność systemu wodnego.

Szukasz firmy, która przeprowadza dezynfekcję studni w Nowym Wiśniczu? Pracujemy tylko na sprawdzonym sprzęcie, przez co możemy zapewnić fachowe wykonanie usług. Skontaktuj się z nami, aby umówić termin prac.

oczysczanie studni Nowy Wiśnicz

Źródła skażenia wody ze studni

Z czasem różne groźne bakterie mogą zbierać się w studni. Te osady pochodzą z różnych źródeł, takich jak:

 • zanieczyszczenia naturalne – woda może przenosić minerały i osady z gruntów rolnych, co prowadzi do gromadzenia się osadów w studni,
 • zanieczyszczenia mikrobiologiczne – opadające z drzew liście czy gałęzie mogą dostać się do studni i rozkładać się w niej,
 • skażenie chemiczne – środki chemiczne wykorzystywane w gospodarstwie domowym lub rolnictwie mogą przedostać się do wody deszczowej, która trafia do studni, gdzie zachodzą wtedy procesy chemiczne.

Jaki jest odpowiedni moment na zabieg czyszczenia studni?

Zaleca się czyszczenie oraz dezynfekcję studni razem z badaniem jakości wody co najmniej raz na dwa lata. Żeby otrzymać gwarancję, że woda ze studni jest zdrowa, najlepiej przeprowadzać dezynfekcję raz na rok.
Decyzja o odkażaniu studni zazwyczaj zależy jednak od różnych czynników, takich jak częstotliwość użytkowania studni, lokalne warunki pogodowe oraz stopień zanieczyszczenia wody.
Czasami przeprowadzenie zabiegu dezynfekcji jest niezbędne:

 • zalanie studni przez powódź,
 • dłuższa przerwa w pobieraniu wody ze studni,
 • pojawienie się problemów zdrowotnych (jeśli testy wody wykazują obecność wirusów lub innych osadów).
uzdatnianie studni Nowy Wiśnicz

Nie zapomnij o tym, że dezynfekcja studni nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych.

Etapy czyszczenia studni

Proces czyszczenia studni obejmuje kilka kluczowych kroków, które zapewniają najlepsze usunięcie osadów i dezynfekcję. Przestrzeganie tych kroków zapewnia skuteczne i kompleksowe czyszczenie studni, co jest najważniejsze, aby zapewnić sobie dostęp do czystej wody studziennej.

Sprawdzenie stanu wody

Pierwszym krokiem jeszcze przed zabiegiem czyszczenia studni jest sprawdzenie stanu wody. Testy te pomagają określić poziom zanieczyszczeń oraz możliwe ryzyko zdrowotne.

Zabezpieczenie studni

Przed rozpoczęciem czyszczenia studni należy prawidłowo zabezpieczyć wszystko to, co znajduje się w pobliżu. Przez to można zapobiec ewentualnemu zabrudzeniu wody w trakcie procesu czyszczenia.

Wybieranie wody

Następnie woda jest wypompowywana ze studni za pomocą odpowiedniej pompy. To umożliwia łatwy dostęp do ścianek i dna studni.

Czyszczenie studni

Gdy woda została usunięta, przechodzimy do czyszczenia ścianek i dna studni. Może to wymagać specjalistycznego sprzętu, takiego jak szczotki i ssawki, aby pozbyć się wszystkich osadów i zanieczyszczeń.

Naprawy i uszczelnienie studni

Następnie wszelkie usterki studni, takie jak pęknięcia albo ubytki należy naprawić. Oprócz tego, jeśli zajdzie taka potrzeba, to przeprowadza się uszczelnienie studni, zapewniając szczelność i zapobiegając wnikaniu bakterii.

Dezynfekcja studni kopanej/głębinowej

Po profesjonalnym oczyszczeniu studni pora na zabieg odkażania. Jest to istotny etap, który pozwala pozbyć się wszelkich bakterii, które mogą być obecne w wodzie.

Wypełnianie studni

Ostatni etap to wypełnianie studni czystą wodą. Trzeba pamiętać, że należy jeszcze wypłukać całą instalację, aby pozbyć się zapachu chloru.

Inne sposoby na to, aby poprawić wydajność studni

Oprócz regularnego czyszczenia i odkażania, istnieją jeszcze inne sposoby, które pozwolą poprawić wydajność studni i stan dostarczanej wody.

 1. Instalacja systemu filtracji
  Filtracja wody usunie dodatkowe zanieczyszczenia, które mogą znaleźć się w środku studni.
 2. Monitorowanie jakości wody (test wody)
  Regularne testy stanu wody mogą pomóc w szybkim wykrywaniu problemów i podjęciu skutecznych działań zapobiegawczych.
 3. Konserwacja studni
  Zapobieganie przedostawaniu się zanieczyszczeń do studni przez odpowiednie działanie konserwacyjne.

Nie zapomnij o tym, że chlorowanie studni nie usuwa osadów chemicznych.

Czyszczenie studni — istotny krok w stronę zdrowia i bezpieczeństwa

Oczyszczanie i dezynfekcja studni są kluczowe dla zagwarantowania sobie czystej wody. Regularne oczyszczanie studni może też pomóc w zapobieganiu problemom zdrowotnym związanym z zanieczyszczoną wodą. Pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń związanych z częstotliwością czyszczenia i odkażania studni i o sprawdzaniu jakości wody, aby zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo.

Szukasz sprawdzonych fachowców, którzy zajmą się czyszczeniem studni na terenie Nowego Wiśnicza?
Zadzwoń do nas!

  Adres email (wymagane)

  Telefon

  Treść wiadomości

  Zasady ochrony danych osobowych>>

  Informujemy iż usługi związane z czyszczeniem studni wykonuje Pan Tomasz Zbierski  kom 790 367 115 ,e-mail:studnie@wodawdomu.pl, w ramach działalności nierejestrowanej. Państwa dane osobowe nr telefonu i adres zostaną przekazane Panu Tomaszowi w celu realizacji usługi. Wszelkie informacje na stronie wodawdomu.pl mają charakter grzecznościowy a szczegóły realizacji będą ustalane bezpośrednio z Panem Tomaszem. Firma Hydrochemia mgr Łukasz Zyskowski nie jest stroną umów ,nie wystawia dokumentów sprzedaży i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania Pana Tomasz Zbierskiego