Czyszczenie studni Szczawnica

Czyszczenie studni Szczawnica

Zastanawiasz się, jak uzdatnić wodę ze studni? Kompleksowe czyszczenie studni to sposób na czystą i bezpieczną wodę. Kwaśne deszcze, odpady i wirusy mogą kumulować się na ścianach studni, co skutkuje pogorszeniem stanu wody i niesie ryzyko zdrowotne związane ze skażeniem bakteriologicznym. Zobacz, dlaczego warto eliminować skażenie wody ze studni!

Gwarantujemy profesjonalne czyszczenie i chlorowanie studni kopanych oraz wierconych w Szczawnicy i okolicznych miejscowościach.

czyszczenie studni kopanej
czyszczenie studni

Czyszczenie i odkażanie studni — dlaczego warto?

Regularna dezynfekcja usuwa brud, zanieczyszczenia organiczne i inne związki chemiczne, które mogą zbierać się w studni. Dezynfekcja usuwa zbierające się w studni niebezpieczne mikroorganizmy, chroniąc przed chorobami przenoszonymi przez zanieczyszczoną wodę.

Oprócz tego wszelkie osady oraz zanieczyszczenia mogą prowadzić do obniżenia wydajności studni, a także większych kosztów za zużycie prądu przez pompę głębinową. Systematyczne czyszczenie pozwala utrzymać optymalną wydajność systemu wodnego.

Chcesz zlecić nam czyszczenie studni w Szczawnicy? Pracujemy tylko na nowoczesnym sprzęcie, dzięki czemu możemy zagwarantować profesjonalne wykonanie usług. Odezwij się do nas, aby umówić termin odkażania.

oczysczanie studni Szczawnica

Przyczyny skażenia wody ze studni

Z biegiem czasu różne zanieczyszczenia mogą osadzać się na ściankach i dnie studni. Te osady pochodzą z różnych źródeł, na przykład:

 • biotoksyny – w wodzie ze studni często znajduje się zbyt dużo żelaza i manganu,
 • resztki roślinne i zwierzęce – opadające z drzew liście i gałęzie mogą dostać się do studni i rozkładać się w niej,
 • zanieczyszczenia chemiczne – związki chemiczne używane w gospodarstwie domowym lub rolnictwie mogą przedostać się do deszczówki, która trafia do studni, gdzie zachodzą wtedy procesy chemiczne.

Jaki jest odpowiedni moment na oczyszczanie studni?

Zaleca się czyszczenie i dezynfekcję studni razem z analizą jakości wody co najmniej raz na dwa lata. Aby mieć pewność, że woda ze studni jest czysta, najlepiej przeprowadzać chlorowanie raz w roku.
Decyzja o chlorowaniu studni zwykle zależy jednak od różnych czynników, takich jak częstotliwość użytkowania studni, lokalne warunki pogodowe i poziom czystości wody.
Czasami przeprowadzenie zabiegu czyszczenia jest niezbędne:

 • zalanie studni przez powódź,
 • nieregularne pobieranie wody studziennej,
 • pojawienie się problemów zdrowotnych (jeśli testy wody wykazują obecność bakterii czy też innych zanieczyszczeń).
uzdatnianie studni Szczawnica

Nie zapomnij o tym, że odkażanie studni nie usuwa osadów chemicznych.

Etapy czyszczenia studni

Zabieg czyszczenia studni to złożona czynność, która obejmuje kilka kluczowych kroków, które zapewniają najlepsze usunięcie mikroorganizmów i dezynfekcję. Przestrzeganie tych kroków gwarantuje profesjonalne czyszczenie studni, co jest najważniejsze, aby zapewnić sobie dostęp do czystej wody studziennej.

Sprawdzenie stanu wody studziennej

Pierwszym krokiem jeszcze przed zabiegiem czyszczenia studni jest przeprowadzenie testów stanu wody. Testy te pomagają określić poziom zanieczyszczeń i możliwe zagrożenia dla zdrowia.

Odpowiednie przygotowanie studni

Przed przystąpieniem do czyszczenia studni trzeba prawidłowo zabezpieczyć wszystko to, co znajduje się w pobliżu. Dzięki temu można zapobiec przypadkowemu zanieczyszczeniu wody podczas zabiegu czyszczenia.

Wypompowanie wody

Następnym krokiem jest wypompowanie wody ze studni za pomocą odpowiedniego sprzętu. To pozwala na łatwy dostęp do wnętrza studni.

Czyszczenie studni

Gdy studnia będzie już pusta, przechodzimy do oczyszczania ścianek i dna studni. Wymaga to odpowiedniego sprzętu, takiego jak szczotki i ssawki, które umożliwią pozbycie się wszystkich osadów.

Renowacja i uszczelnienie studni

Kolejno wszelkie uszkodzenia strukturalne studni, takie jak pęknięcia albo ubytki trzeba naprawić. Co więcej, jeżeli istnieje potrzeba, to wymienia się niektóre elementy studni, zapewniając szczelność i zapobiegając wnikaniu bakterii.

Dezynfekcja studni kręgowej/głębinowej

Po profesjonalnym oczyszczeniu studni następuje zabieg odkażania. Jest to ważny etap, który pomaga zabić wszelkie wirusy, które mogą zanieczyszczać wodę.

Wypełnianie studni

Ostatni etap to wypełnianie studni czystą wodą. Trzeba zwrócić uwagę na to, że należy jeszcze wypłukać całą instalację aż do pełnego zaniku zapachu chloru.

Inne sposoby na to, aby poprawić wydajność studni

Oprócz regularnego czyszczenia i chlorowania, istnieją jeszcze inne sposoby, które pozwolą poprawić wydajność studni oraz jakość wody studziennej.

 1. Instalacja systemu filtracji
  Poprzez filtrowanie wody pozbędziesz się dodatkowych zanieczyszczeń, które mogą przedostać się do wody.
 2. Monitorowanie jakości wody (badanie wody)
  Systematyczne badania jakości wody mogą pomóc w ekspresowym wykrywaniu problemów i podjęciu skutecznych zabiegów.
 3. Konserwacja studni
  Zapobieganie przedostawaniu się bakterii do studni przez prawidłowe konserwowanie.

Pamiętaj jednak, że chlorowanie studni nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych.

Oczyszczanie studni — istotny krok w stronę zdrowia i bezpieczeństwa

Oczyszczanie i chlorowanie studni są kluczowe dla zagwarantowania sobie zdrowej wody. Regularne oczyszczanie studni może także pomóc w zapobieganiu problemom zdrowotnym związanym z brudną wodą. Pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń dotyczących częstotliwości czyszczenia i chlorowania studni oraz o sprawdzaniu stanu wody, aby zadbać o swój spokój oraz bezpieczeństwo.

Szukasz profesjonalnej firmy, która zajmuje się odkażaniem studni w Szczawnicy?
Skontaktuj się z nami!

  Adres email (wymagane)

  Telefon

  Treść wiadomości

  Zasady ochrony danych osobowych>>

  Informujemy iż usługi związane z czyszczeniem studni wykonuje Pan Tomasz Zbierski  kom 790 367 115 ,e-mail:studnie@wodawdomu.pl, w ramach działalności nierejestrowanej. Państwa dane osobowe nr telefonu i adres zostaną przekazane Panu Tomaszowi w celu realizacji usługi. Wszelkie informacje na stronie wodawdomu.pl mają charakter grzecznościowy a szczegóły realizacji będą ustalane bezpośrednio z Panem Tomaszem. Firma Hydrochemia mgr Łukasz Zyskowski nie jest stroną umów ,nie wystawia dokumentów sprzedaży i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania Pana Tomasz Zbierskiego