1. Home
 2. /
 3. Czyszczenie i dezynfekcja studni
 4. /
 5. Czyszczenie studni Trzciana

Czyszczenie studni Trzciana

Pragniesz zapewnić sobie najlepszą jakość wody w swojej studni? Kompleksowe czyszczenie studni to sposób na czystą i bezpieczną wodę. Zanieczyszczenia, brud i wirusy mogą gromadzić się na ścianach studni, co w efekcie powoduje pogorszenie jakości wody i niesie ryzyko zdrowotne związane ze skażeniem bakteriologicznym. Zobacz, dlaczego warto systematycznie czyścić studnię!

Wykonujemy profesjonalne prace związane z czyszczeniem oraz dezynfekcją studni kopanych oraz wierconych w Trzcianie i okolicach.

czyszczenie studni kopanej

Czyszczenie studni w Trzcianie

Zadzwoń

KOM. 790 367 115

czyszczenie studni

Oczyszczanie i odkażanie studni — dlaczego warto?

Systematyczna dezynfekcja usuwa brud, zanieczyszczenia organiczne i inne związki chemiczne, które mogą gromadzić się w studni. Dezynfekcja usuwa zbierające się w studni niebezpieczne mikroorganizmy, zapewniając dostęp do czystej wody.

Oprócz tego brud i zanieczyszczenia mogą prowadzić do wahań stanu wody, a także zwiększonego zużycia energii przez pompę. Systematyczne czyszczenie pozwala utrzymać sprawność systemu wodnego.

Szukasz firmy, która zajmuje się dezynfekcją studni w Trzcianie? Do pracy wykorzystujemy sprawdzony sprzęt, dzięki któremu możemy zagwarantować fachowe wykonanie usług. Odezwij się do nas, aby umówić termin odkażania.

oczysczanie studni Trzciana

Źródła skażenia wody ze studni

Z czasem różne groźne bakterie mogą zbierać się w studni. Te osady pochodzą z różnych źródeł, na przykład:

 • biotoksyny – woda może przenosić minerały i osady z gruntów rolnych, co prowadzi do zbierania się osadów w studni,
 • resztki roślinne i zwierzęce – spadające z drzew igły czy gałęzie mogą dostać się do studni i rozkładać się w niej,
 • skażenie chemiczne – związki chemiczne wykorzystywane w gospodarstwie domowym lub rolnictwie mogą przedostać się do wody deszczowej, która trafia do studni, zamieniając się w osady chemiczne.

Jaki jest odpowiedni moment na dezynfekcję studni?

Najlepiej, jeśli przeprowadza się czyszczenie i odkażanie studni wraz z analizą wody minimum co dwa lata. Żeby otrzymać gwarancję, że woda ze studni jest czysta, najlepiej przeprowadzać dezynfekcję raz w roku.
Decyzja o odkażaniu studni często zależy jednak od różnych czynników, takich jak częstotliwość użytkowania studni, lokalne warunki atmosferyczne i stopień zanieczyszczenia wody.
W pewnych sytuacjach przeprowadzenie zabiegu dezynfekcji jest niezbędne:

 • zalanie studni przez powódź,
 • nieregularne pobieranie wody studziennej,
 • wykrycie problemów zdrowotnych (jeśli testy wody wykazują obecność mikroorganizmów czy też innych zanieczyszczeń).
uzdatnianie studni Trzciana

Pamiętaj jednak, że chlorowanie studni nie usuwa osadów chemicznych.

Etapy czyszczenia studni

Zabieg czyszczenia studni obejmuje kilka kluczowych kroków, które eliminują brud i zanieczyszczenia. Przestrzeganie tych kroków zapewnia profesjonalne odkażanie studni, co jest kluczowe dla zapewnienia czystej wody studziennej.

Test stanu wody

Pierwszym krokiem jeszcze przed zabiegiem czyszczenia studni jest sprawdzenie jakości wody. Taka analiza pomaga określić poziom zanieczyszczeń oraz możliwe ryzyko zdrowotne.

Odpowiednie przygotowanie studni

Przed rozpoczęciem czyszczenia studni trzeba odpowiednio zabezpieczyć wszystko to, co znajduje się w pobliżu. Dzięki temu możemy zapobiec przypadkowemu zanieczyszczeniu wody podczas czyszczenia.

Wybieranie wody

Następnym krokiem jest wypompowanie wody ze studni z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. To umożliwia łatwy dostęp do ścianek i dna studni.

Oczyszczanie studni

Gdy studnia będzie już pusta, przystępujemy do oczyszczania ścian oraz dna studni. Wymaga to odpowiedniego sprzętu, takiego jak szczotki i ssawki, które wyeliminują wszystkie osady.

Naprawy i uszczelnienie studni

Następnie wszelkie usterki studni, takie jak pęknięcia albo ubytki trzeba naprawić. Co więcej, jeżeli istnieje potrzeba, to przeprowadza się uszczelnienie studni, zapewniając szczelność i zapobiegając wnikaniu zanieczyszczeń.

Dezynfekcja studni kręgowej/wierconej

Po dokładnym wyczyszczeniu studni czas na proces chlorowania. Jest to istotny krok, który pomaga pozbyć się wszelkich bakterii, które mogą zanieczyszczać wodę.

Wypełnianie studni

Na koniec studnia jest ponownie napełniana czystą wodą i zabezpieczana. Trzeba zwrócić uwagę na to, że należy jeszcze wypłukać całą instalację aż do pełnego zaniku zapachu chloru.

Inne sposoby na to, aby poprawić wydajność studni

Oprócz regularnego czyszczenia i odkażania, istnieją jeszcze inne sposoby, które pozwolą poprawić wydajność studni oraz stan dostarczanej wody.

 1. Profesjonalny filtr
  Filtracja wody usunie dodatkowe zanieczyszczenia, które mogą przedostać się do wody.
 2. Sprawdzanie jakości wody (test wody)
  Systematyczne badania jakości wody mogą pomóc w ekspresowym wykrywaniu groźnych wirusów i podjęciu odpowiednich działań zapobiegawczych.
 3. Regularna konserwacja studni
  Zapobieganie przedostawaniu się bakterii do studni przez odpowiednie prace konserwacyjne.

Pamiętaj jednak, że dezynfekcja studni nie usuwa osadów chemicznych.

Oczyszczanie studni — ważny krok dla zdrowia i bezpieczeństwa

Czyszczenie i odkażanie studni są kluczowe dla zapewnienia czystej wody. Regularne oczyszczanie studni może też pomóc w zapobieganiu chorobom związanym z brudną wodą. Pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń dotyczących częstotliwości czyszczenia i dezynfekcji studni i o sprawdzaniu stanu wody, aby zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo.

Szukasz sprawdzonych fachowców, którzy zajmą się czyszczeniem studni w Trzcianie?
Skontaktuj się z nami!

Czyszczenie studni w Trzcianie

Zadzwoń

KOM. 790 367 115

  Adres email (wymagane)

  Telefon

  Treść wiadomości

  Zasady ochrony danych osobowych>>

  Informujemy iż usługi związane z czyszczeniem studni wykonuje Pan Tomasz Zbierski  kom 790 367 115 ,e-mail:studnie@wodawdomu.pl, w ramach działalności nierejestrowanej. Państwa dane osobowe nr telefonu i adres zostaną przekazane Panu Tomaszowi w celu realizacji usługi. Wszelkie informacje na stronie wodawdomu.pl mają charakter grzecznościowy a szczegóły realizacji będą ustalane bezpośrednio z Panem Tomaszem. Firma Hydrochemia mgr Łukasz Zyskowski nie jest stroną umów ,nie wystawia dokumentów sprzedaży i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania Pana Tomasz Zbierskiego