Czyszczenie studni Łapanów

Czyszczenie studni Łapanów

Nie wiesz, jak uzyskać najlepszą jakość wody ze studni? Kompleksowe czyszczenie studni to sposób na krystaliczną i bezpieczną wodę. Zanieczyszczenia, odpady i bakterie mogą gromadzić się w zakamarkach studni, co prowadzi do pogorszenia jakości wody i generuje zagrożenia dla zdrowia. Dowiedz się, czemu warto eliminować skażenie wody ze studni!

Zapewniamy profesjonalne czyszczenie i odkażanie studni kopanych i wierconych w Łapanowie i okolicznych miejscowościach.

czyszczenie studni kopanej
czyszczenie studni

Czyszczenie i odkażanie studni — czemu warto?

Regularna dezynfekcja usuwa osady, mikroorganizmy i inne substancje, które mogą gromadzić się w studni. Dezynfekcja likwiduje gromadzące się w studni niebezpieczne wirusy, chroniąc przed chorobami przenoszonymi przez zanieczyszczoną wodę.

Dodatkowo brud i zanieczyszczenia mogą prowadzić do wahań stanu wody, a także większych kosztów za prąd. Systematyczne czyszczenie pozwala utrzymać optymalną wydajność systemu nawadniania.

Szukasz firmy, która zajmuje się dezynfekcją studni w Łapanowie? Do pracy wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, dzięki któremu możemy zagwarantować fachowe wykonanie usług. Odezwij się do nas, aby umówić termin odkażania.

oczysczanie studni Łapanów

Źródła skażenia wody ze studni

Z czasem różne zanieczyszczenia mogą zbierać się w studni. Te osady pochodzą z różnych źródeł, takich jak:

 • biofilm bakteryjny – w wodzie ze studni zwykle jest za dużo żelaza oraz manganu,
 • substancje mikrobiologiczne – spadające z drzew igły i gałęzie mogą dostać się do studni i rozkładać się w niej,
 • skażenie chemiczne – środki chemiczne używane w gospodarstwie domowym czy też rolnictwie mogą przedostać się do wody deszczowej, która trafia do studni, zamieniając się w osady chemiczne.

Kiedy zdecydować się na zabieg dezynfekcji studni?

Najlepiej, jeśli przeprowadza się czyszczenie i dezynfekcję studni wraz z badaniem stanu wody co najmniej raz na dwa lata. Żeby mieć pewność, że woda ze studni jest czysta, najlepiej przeprowadzać odkażanie raz w roku.
Decyzja o dezynfekcji studni zwykle zależy jednak od różnych czynników, takich jak częstotliwość użytkowania studni, lokalne warunki atmosferyczne oraz poziom czystości wody.
Czasami przeprowadzenie zabiegu chlorowania jest niezbędne:

 • powódź,
 • nieregularne pobieranie wody ze studni,
 • wykrycie problemów zdrowotnych (jeśli testy wody wykazują obecność wirusów lub innych zanieczyszczeń).
uzdatnianie studni Łapanów

Nie zapomnij o tym, że odkażanie studni nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych.

Etapy czyszczenia studni

Proces oczyszczania studni obejmuje wiele kroków, które gwarantują skuteczne usunięcie mikroorganizmów i dezynfekcję. Przestrzeganie tych kroków zapewnia skuteczne i kompleksowe czyszczenie studni, co jest najważniejsze, aby zapewnić sobie dostęp do czystej wody studziennej.

Analiza stanu wody studziennej

Pierwszym krokiem w procesie czyszczenia studni jest przeprowadzenie testów jakości wody. Testy te pomagają określić poziom zanieczyszczeń i możliwe zagrożenia dla zdrowia.

Zabezpieczenie studni

Przed przystąpieniem do czyszczenia studni trzeba odpowiednio przygotować wszystko to, co znajduje się w pobliżu. Przez to można zapobiec ewentualnemu zabrudzeniu wody w trakcie czyszczenia.

Wypompowanie wody

Następnie woda jest wypompowywana ze studni za pomocą odpowiedniego sprzętu. To pozwala na łatwy dostęp do ścianek i dna studni.

Czyszczenie studni

Gdy studnia będzie już pusta, przechodzimy do oczyszczania ścianek oraz dna studni. Wymaga to odpowiedniego sprzętu, takiego jak szczotki i ssawki, aby usunąć wszystkie bakterie i zabrudzenia.

Naprawy i uszczelnienie studni

Następnie wszelkie usterki studni, takie jak pęknięcia czy ubytki należy naprawić. Co więcej, jeśli istnieje potrzeba, to przeprowadza się uszczelnienie studni, gwarantując szczelność i zapobiegając wnikaniu bakterii.

Odkażanie studni kopanej/wierconej

Po dokładnym oczyszczeniu studni pora na zabieg odkażania. Jest to ważny etap, który pomaga zabić wszelkie bakterie, które mogą zanieczyszczać wodę.

Wypełnianie studni

Ostatni etap to wypełnianie studni czystą wodą. Trzeba zwrócić uwagę na to, że należy jeszcze wypłukać całą instalację aż do całkowitego zaniku zapachu chloru.

Poprawa wydajności studni - skuteczne sposoby

Oprócz regularnego czyszczenia i dezynfekcji, istnieją jeszcze inne sposoby, które mogą poprawić wydajność studni oraz stan wody studziennej.

 1. Profesjonalny filtr
  Poprzez filtrowanie wody pozbędziesz się dodatkowych zanieczyszczeń, które mogą znaleźć się w środku studni.
 2. Monitorowanie jakości wody (badanie wody)
  Systematyczne testy jakości wody mogą pomóc w szybkim wykrywaniu groźnych bakterii i podjęciu odpowiednich zabiegów.
 3. Konserwacja studni
  Zapobieganie przedostawaniu się bakterii do studni przez odpowiednie konserwowanie.

Pamiętaj jednak, że odkażanie studni nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych.

Czyszczenie studni — istotny krok w stronę zdrowia i bezpieczeństwa

Czyszczenie i odkażanie studni są kluczowe dla zagwarantowania sobie czystej wody. Regularne oczyszczanie studni może też pomóc w zapobieganiu chorobom związanym z zanieczyszczoną wodą. Pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń związanych z częstotliwością czyszczenia i dezynfekcji studni i o sprawdzaniu stanu wody, aby zadbać o swój spokój oraz bezpieczeństwo.

Szukasz profesjonalnej firmy, która zajmuje się odkażaniem studni w Łapanowie?
Zadzwoń do nas!

  Adres email (wymagane)

  Telefon

  Treść wiadomości

  Zasady ochrony danych osobowych>>

  Informujemy iż usługi związane z czyszczeniem studni wykonuje Pan Tomasz Zbierski  kom 790 367 115 ,e-mail:studnie@wodawdomu.pl, w ramach działalności nierejestrowanej. Państwa dane osobowe nr telefonu i adres zostaną przekazane Panu Tomaszowi w celu realizacji usługi. Wszelkie informacje na stronie wodawdomu.pl mają charakter grzecznościowy a szczegóły realizacji będą ustalane bezpośrednio z Panem Tomaszem. Firma Hydrochemia mgr Łukasz Zyskowski nie jest stroną umów ,nie wystawia dokumentów sprzedaży i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania Pana Tomasz Zbierskiego