Czyszczenie studni Wadowice Górne

Czyszczenie studni Wadowice Górne

Zastanawiasz się, jak uzyskać najlepszą jakość wody ze studni? Kompleksowe czyszczenie studni to klucz do zapewnienia czystej i bezpiecznej wody. Kwaśne deszcze, brud i mikroorganizmy mogą kumulować się w zakamarkach studni, co skutkuje pogorszeniem stanu wody i niesie ryzyko zdrowotne związane ze skażeniem bakteriologicznym. Sprawdź, czemu warto zadbać o prawidłowe utrzymanie studni!

Zajmujemy się kompleksowym czyszczeniem i dezynfekcją studni kopanych i głębinowych w Wadowicach Górnych i okolicach.

czyszczenie studni kopanej
czyszczenie studni

Oczyszczanie i dezynfekcja studni — dlaczego warto?

Systematyczne odkażanie usuwa osady, zanieczyszczenia organiczne i inne substancje, które mogą gromadzić się w studni. Odkażanie usuwa zbierające się w studni niebezpieczne mikroorganizmy, chroniąc przed chorobami przenoszonymi przez zanieczyszczoną wodę.

Oprócz tego brud i zanieczyszczenia mogą prowadzić do obniżenia wydajności studni, a także większych kosztów za prąd. Regularne czyszczenie pozwala utrzymać sprawność systemu wodnego.

Chcesz zlecić nam czyszczenie studni w Wadowicach Górnych? Pracujemy tylko na nowoczesnym sprzęcie, przez co możemy zapewnić profesjonalne wykonanie usług. Odezwij się do nas, aby umówić termin czyszczenia.

oczysczanie studni Wadowice Górne

Źródła powstawania osadów w studni

Z upływem czasu różne niebezpieczne wirusy mogą osadzać się na ściankach i dnie studni. Te osady pochodzą z różnych źródeł, na przykład:

 • zanieczyszczenia naturalne – w wodzie ze studni zazwyczaj jest zbyt dużo żelaza oraz manganu,
 • substancje mikrobiologiczne – opadające z drzew liście i gałęzie mogą przedostać się do studni i rozkładać się w niej,
 • skażenie chemiczne – środki chemiczne wykorzystywane w gospodarstwie domowym lub rolnictwie mogą przedostać się do deszczówki, która trafia do studni, zamieniając się w osady chemiczne.

Kiedy przeprowadzić odkażanie studni?

Zaleca się czyszczenie oraz chlorowanie studni wraz z badaniem wody minimum co dwa lata. Żeby mieć pewność, że woda ze studni jest czysta, najlepiej przeprowadzać chlorowanie raz w roku.
Decyzja o chlorowaniu studni zwykle zależy jednak od różnych czynników, takich jak częstotliwość użytkowania studni, lokalne warunki pogodowe oraz poziom czystości wody.
Czasami przeprowadzenie zabiegu chlorowania jest niezbędne:

 • zalanie studni przez powódź,
 • nieregularne pobieranie wody ze studni,
 • pojawienie się problemów zdrowotnych (jeśli testy wody wykazują obecność mikroorganizmów lub innych osadów).
uzdatnianie studni Wadowice Górne

Nie zapomnij o tym, że dezynfekcja studni nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych.

Etapy czyszczenia studni

Zabieg czyszczenia studni obejmuje kilka kluczowych kroków, które zapewniają skuteczne usunięcie zanieczyszczeń i dezynfekcję. Przestrzeganie tych kroków gwarantuje skuteczne i kompleksowe czyszczenie studni, co jest najważniejsze, aby zapewnić sobie dostęp do czystej wody studziennej.

Ocena stanu wody studziennej

Pierwsze trzeba przeprowadzić test jakości wody. Taka analiza pomaga określić poziom zanieczyszczeń i potencjalne ryzyko zdrowotne.

Zabezpieczenie studni

Przed przystąpieniem do czyszczenia studni należy odpowiednio przygotować wszystko to, co znajduje się w pobliżu. Przez to możemy zapobiec ewentualnemu zabrudzeniu wody podczas czyszczenia.

Wypompowanie wody

Następnym krokiem jest wypompowanie wody ze studni za pomocą odpowiedniej pompy. To pozwala na łatwy dostęp do wnętrza studni.

Czyszczenie studni

Gdy studnia będzie już pusta, przystępujemy do czyszczenia ścian i dna studni. Może to wymagać specjalistycznego sprzętu, takiego jak szczotki i ssawki, aby usunąć wszelkie mikroorganizmy i zabrudzenia.

Naprawy i uszczelnienie studni

Następnie wszystkie uszkodzenia strukturalne studni, takie jak pęknięcia albo ubytki należy naprawić. Oprócz tego, jeżeli zajdzie taka potrzeba, to przeprowadza się uszczelnienie studni, gwarantując szczelność i zapobiegając wnikaniu bakterii.

Chlorowanie studni kręgowej/wierconej

Po prawidłowym wyczyszczeniu studni pora na proces chlorowania. Jest to istotny etap, który pozwala pozbyć się wszelkich bakterii, które mogą być obecne w wodzie.

Napełnianie studni

Na koniec studnia jest ponownie napełniana czystą wodą i zabezpieczana. Trzeba zwrócić uwagę na to, że należy jeszcze wypłukać całą instalację, aby pozbyć się zapachu chloru.

Inne sposoby na to, aby poprawić wydajność studni

Oprócz regularnego czyszczenia i dezynfekcji, istnieją jeszcze inne sposoby, które mogą poprawić wydajność studni i stan dostarczanej wody.

 1. Profesjonalny filtr
  Poprzez filtrowanie wody pozbędziesz się dodatkowych zanieczyszczeń, które mogą znaleźć się w środku studni.
 2. Monitorowanie jakości wody (badanie wody)
  Regularne badania jakości wody mogą pomóc w błyskawicznym wykrywaniu problemów i podjęciu skutecznych zabiegów.
 3. Regularna konserwacja studni
  Zapobieganie przedostawaniu się bakterii do studni poprzez odpowiednie konserwowanie.

Pamiętaj jednak, że dezynfekcja studni nie usuwa osadów chemicznych.

Czyszczenie studni — istotny krok dla zdrowia i bezpieczeństwa

Czyszczenie i dezynfekcja studni są kluczowe dla zagwarantowania sobie czystej wody. Systematyczne oczyszczanie studni może także pomóc w zapobieganiu chorobom związanym z zanieczyszczoną wodą. Pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń związanych z częstotliwością czyszczenia i odkażania studni oraz o sprawdzaniu stanu wody, aby zadbać o swój spokój oraz bezpieczeństwo.

Szukasz sprawdzonej firmy, która zajmuje się odkażaniem studni na terenie Wadowic Górnych?
Zadzwoń do nas!

  Adres email (wymagane)

  Telefon

  Treść wiadomości

  Zasady ochrony danych osobowych>>

  Informujemy iż usługi związane z czyszczeniem studni wykonuje Pan Tomasz Zbierski  kom 790 367 115 ,e-mail:studnie@wodawdomu.pl, w ramach działalności nierejestrowanej. Państwa dane osobowe nr telefonu i adres zostaną przekazane Panu Tomaszowi w celu realizacji usługi. Wszelkie informacje na stronie wodawdomu.pl mają charakter grzecznościowy a szczegóły realizacji będą ustalane bezpośrednio z Panem Tomaszem. Firma Hydrochemia mgr Łukasz Zyskowski nie jest stroną umów ,nie wystawia dokumentów sprzedaży i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania Pana Tomasz Zbierskiego