Czyszczenie studni Limanowa

Czyszczenie studni Limanowa

Chcesz zadbać o dobrą jakość wody w swojej studni? Czyszczenie i dezynfekcja to klucz do zapewnienia krystalicznej i zdrowej wody. Zanieczyszczenia, odpady i wirusy mogą gromadzić się w zakamarkach studni, co w efekcie powoduje pogorszenie stanu wody i niesie ryzyko zdrowotne związane ze skażeniem bakteriologicznym. Dowiedz się, czemu warto eliminować skażenie wody ze studni!

Wykonujemy profesjonalne prace związane z czyszczeniem oraz odkażaniem studni kręgowych i wierconych w Limanowej i okolicach.

czyszczenie studni kopanej
czyszczenie studni

Oczyszczanie i odkażanie studni — czemu warto?

Regularne czyszczenie usuwa osady, mikroorganizmy i inne związki chemiczne, które mogą gromadzić się w studni. Dezynfekcja likwiduje gromadzące się w studni niebezpieczne mikroorganizmy, chroniąc przed chorobami przenoszonymi przez zanieczyszczoną wodę.

Dodatkowo brud i zanieczyszczenia mogą prowadzić do wahań stanu wody, a także większych kosztów za zużycie prądu przez pompę głębinową. Regularne czyszczenie pozwala utrzymać optymalną wydajność systemu nawadniania.

Szukasz firmy, która zajmuje się czyszczeniem studni w Limanowej? Pracujemy tylko na nowoczesnym sprzęcie, dzięki czemu możemy zagwarantować fachowe wykonanie usług. Skontaktuj się z nami, aby umówić termin czyszczenia.

oczysczanie studni Limanowa

Źródła powstawania osadów w studni

Z biegiem czasu różne groźne bakterie mogą osadzać się na ściankach i dnie studni. Te osady pochodzą z różnych źródeł, przykładowo:

 • zanieczyszczenia naturalne – w wodzie ze studni zazwyczaj znajduje się zbyt dużo żelaza oraz manganu,
 • substancje mikrobiologiczne – spadające z drzew igły i gałęzie mogą przedostać się do studni i rozkładać się w niej,
 • skażenie chemiczne – związki chemiczne wykorzystywane w gospodarstwie domowym lub rolnictwie mogą przedostać się do wody deszczowej, która trafia do studni, gdzie zachodzą wtedy procesy chemiczne.

Kiedy zdecydować się na oczyszczanie studni?

Najlepiej, jeśli przeprowadza się czyszczenie i odkażanie studni wraz z badaniem wody minimum co dwa lata. Aby otrzymać gwarancję, że woda ze studni jest czysta, najlepiej przeprowadzać chlorowanie raz w roku.
Decyzja o dezynfekcji studni zwykle zależy jednak od różnych czynników, takich jak częstotliwość użytkowania studni, lokalne warunki atmosferyczne oraz stopień zanieczyszczenia wody.
Czasami przeprowadzenie zabiegu dezynfekcji jest konieczne:

 • powódź,
 • nieregularne pobieranie wody studziennej,
 • pojawienie się problemów zdrowotnych (jeśli testy wody wykazują obecność wirusów czy też innych osadów).
uzdatnianie studni Limanowa

Nie zapomnij o tym, że odkażanie studni nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych.

Etapy czyszczenia studni

Zabieg czyszczenia studni obejmuje kilka kluczowych kroków, które gwarantują najlepsze usunięcie mikroorganizmów i dezynfekcję. Przestrzeganie tych kroków gwarantuje profesjonalne czyszczenie studni, co jest najważniejsze, aby zapewnić sobie dostęp do czystej wody studziennej.

Analiza jakości wody

Pierwsze trzeba przeprowadzić test stanu wody. Taka analiza pomaga określić poziom zanieczyszczeń i możliwe zagrożenia dla zdrowia.

Odpowiednie przygotowanie studni

Przed przystąpieniem do czyszczenia studni trzeba odpowiednio zabezpieczyć otoczenie. Dzięki temu możemy zapobiec ewentualnemu zabrudzeniu wody w trakcie zabiegu czyszczenia.

Wypompowanie wody

Następnym krokiem jest wypompowanie wody ze studni z wykorzystaniem odpowiedniej pompy. To pozwala na łatwy dostęp do ścianek i dna studni.

Oczyszczanie studni

Gdy studnia będzie już pusta, przechodzimy do czyszczenia ścianek i dna studni. Może to wymagać specjalistycznego sprzętu, takiego jak szczotki i ssawki, które wyeliminują wszystkie osady.

Naprawy i uszczelnienie studni

Następnie wszystkie uszkodzenia strukturalne studni, takie jak pęknięcia czy ubytki trzeba naprawić. Oprócz tego, jeśli istnieje potrzeba, to wymienia się niektóre części studni, gwarantując szczelność i zapobiegając wnikaniu zanieczyszczeń.

Odkażanie studni kręgowej/wierconej

Po prawidłowym wyczyszczeniu studni następuje proces odkażania. Jest to istotny krok, który pomaga pozbyć się wszelkich wirusów, które mogą zanieczyszczać wodę.

Napełnianie studni

Ostatni etap to wypełnianie studni czystą wodą. Trzeba pamiętać, że należy jeszcze wypłukać całą instalację, aby pozbyć się zapachu chloru.

Inne sposoby na to, aby poprawić wydajność studni

Oprócz systematycznego czyszczenia i dezynfekcji, istnieją jeszcze inne sposoby, które mogą poprawić wydajność studni oraz stan dostarczanej wody.

 1. Instalacja systemu filtracji
  Filtracja wody usunie dodatkowe zanieczyszczenia, które mogą przedostać się do wody.
 2. Sprawdzanie stanu wody (badanie wody)
  Systematyczne badania stanu wody mogą pomóc w ekspresowym wykrywaniu groźnych wirusów i podjęciu odpowiednich działań zapobiegawczych.
 3. Regularna konserwacja studni
  Zapobieganie przedostawaniu się osadów do studni poprzez odpowiednie prace konserwacyjne.

Nie zapomnij o tym, że odkażanie studni nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych.

Oczyszczanie studni — istotny krok dla zdrowia i bezpieczeństwa

Czyszczenie i dezynfekcja studni są kluczowe dla zagwarantowania sobie zdrowej wody. Systematyczne oczyszczanie studni może też pomóc w zapobieganiu chorobom związanym z zanieczyszczoną wodą. Pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń dotyczących częstotliwości czyszczenia i chlorowania studni i o monitorowaniu jakości wody, aby zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo.

Szukasz sprawdzonej firmy, która zajmuje się odkażaniem studni na terenie Limanowej?
Zadzwoń do nas!

  Adres email (wymagane)

  Telefon

  Treść wiadomości

  Zasady ochrony danych osobowych>>

  Informujemy iż usługi związane z czyszczeniem studni wykonuje Pan Tomasz Zbierski  kom 790 367 115 ,e-mail:studnie@wodawdomu.pl, w ramach działalności nierejestrowanej. Państwa dane osobowe nr telefonu i adres zostaną przekazane Panu Tomaszowi w celu realizacji usługi. Wszelkie informacje na stronie wodawdomu.pl mają charakter grzecznościowy a szczegóły realizacji będą ustalane bezpośrednio z Panem Tomaszem. Firma Hydrochemia mgr Łukasz Zyskowski nie jest stroną umów ,nie wystawia dokumentów sprzedaży i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania Pana Tomasz Zbierskiego