Czyszczenie studni Pilzno

Czyszczenie studni Pilzno

Pragniesz zagwarantować sobie dobrą jakość wody studziennej? Kompleksowe czyszczenie studni to sposób na krystaliczną i bezpieczną wodę. Zanieczyszczenia, odpady i wirusy mogą gromadzić się w zakamarkach studni, co prowadzi do pogorszenia jakości wody i niesie ryzyko zdrowotne związane ze skażeniem bakteriologicznym. Zobacz, czemu warto zadbać o odpowiednie utrzymanie studni!

Zajmujemy się kompleksowym czyszczeniem i dezynfekcją studni kręgowych oraz wierconych w Pilźnie i okolicach.

czyszczenie studni kopanej
czyszczenie studni

Czyszczenie i odkażanie studni — dlaczego warto?

Systematyczna dezynfekcja usuwa brud, mikroorganizmy i inne związki chemiczne, które mogą zbierać się w studni. Dezynfekcja eliminuje zbierające się w studni niebezpieczne mikroorganizmy, chroniąc przed chorobami przenoszonymi przez zanieczyszczoną wodę.

Oprócz tego brud i zanieczyszczenia mogą prowadzić do obniżenia wydajności studni, a także większych kosztów za zużycie prądu przez pompę głębinową. Systematyczne czyszczenie pozwala utrzymać sprawność systemu wodnego.

Szukasz firmy, która zajmuje się czyszczeniem studni w Pilźnie? Do pracy wykorzystujemy sprawdzony sprzęt, dzięki któremu możemy zagwarantować fachowe wykonanie usług. Odezwij się do nas, aby umówić termin dezynfekcji.

oczysczanie studni Pilzno

Źródła skażenia wody ze studni

Z biegiem czasu różne niebezpieczne wirusy mogą zbierać się w studni. Te osady pochodzą z różnych źródeł, takich jak:

 • zanieczyszczenia naturalne – woda może przenosić minerały i osady z gruntów rolnych, co prowadzi do zbierania się osadów w wodzie studziennej,
 • zanieczyszczenia organiczne – spadające z drzew liście czy gałęzie mogą dostać się do studni i rozkładać się w niej,
 • zanieczyszczenia chemiczne – środki chemiczne wykorzystywane w gospodarstwie domowym lub rolnictwie mogą przedostać się do deszczówki, która trafia do studni, gdzie zachodzą wtedy procesy chemiczne.

Kiedy zlecić zabieg odkażania studni?

Najlepiej, jeśli przeprowadza się czyszczenie i odkażanie studni razem z analizą wody co najmniej raz na dwa lata. Aby otrzymać gwarancję, że woda ze studni jest czysta, najlepiej przeprowadzać chlorowanie raz na rok.
Decyzja o odkażaniu studni zwykle zależy jednak od różnych czynników, takich jak częstotliwość użytkowania studni, lokalne warunki atmosferyczne i poziom czystości wody.
W pewnych sytuacjach przeprowadzenie zabiegu czyszczenia jest niezbędne:

 • powódź,
 • nieregularne pobieranie wody ze studni,
 • pojawienie się problemów zdrowotnych (jeśli testy wody wykazują obecność mikroorganizmów lub innych osadów).
uzdatnianie studni Pilzno

Nie zapomnij o tym, że odkażanie studni nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych.

Proces czyszczenia studni krok po kroku

Zabieg czyszczenia studni to złożona czynność, która obejmuje kilka kluczowych kroków, które zapewniają skuteczne usunięcie mikroorganizmów oraz dezynfekcję. Przestrzeganie tych kroków zapewnia profesjonalne czyszczenie studni, co jest najważniejsze, aby zapewnić sobie dostęp do czystej wody studziennej.

Ocena stanu wody ze studni

Pierwsze należy przeprowadzić test stanu wody. Taka analiza pomaga określić poziom zanieczyszczeń oraz możliwe ryzyko zdrowotne.

Odpowiednie przygotowanie studni

Przed przystąpieniem do czyszczenia studni trzeba prawidłowo zabezpieczyć wszystko to, co znajduje się w pobliżu. Przez to możemy zapobiec przypadkowemu zabrudzeniu wody w trakcie zabiegu czyszczenia.

Wybieranie wody

Następnie woda jest wypompowywana ze studni z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. To pozwala na łatwy dostęp do ścianek i dna studni.

Oczyszczanie studni

Gdy woda została usunięta, przystępujemy do oczyszczania ścianek oraz dna studni. Może to wymagać specjalistycznego sprzętu, takiego jak szczotki i ssawki, aby usunąć wszystkie bakterie i zanieczyszczenia.

Renowacja i uszczelnienie studni

Kolejno wszelkie usterki studni, takie jak pęknięcia albo ubytki trzeba naprawić. Oprócz tego, jeżeli zajdzie taka potrzeba, to wymienia się niektóre części studni, gwarantując szczelność i zapobiegając wnikaniu zanieczyszczeń.

Dezynfekcja studni kopanej/głębinowej

Po dokładnym oczyszczeniu studni następuje zabieg odkażania. Jest to ważny krok, który pomaga zabić wszelkie bakterie, które mogą być obecne w wodzie.

Wypełnianie studni

Na koniec studnia jest ponownie napełniana czystą wodą i zabezpieczana. Trzeba pamiętać, że należy jeszcze wypłukać całą instalację, aby pozbyć się zapachu chloru.

Inne sposoby na to, aby poprawić wydajność studni

Oprócz systematycznego czyszczenia i chlorowania, istnieją jeszcze inne sposoby, które pozwolą poprawić wydajność studni oraz stan dostarczanej wody.

 1. Instalacja systemu filtracji
  Filtracja wody usunie dodatkowe zanieczyszczenia, które mogą przedostać się do wody.
 2. Monitorowanie stanu wody (badanie wody)
  Systematyczne badania stanu wody mogą pomóc w szybkim wykrywaniu problemów i podjęciu skutecznych działań zapobiegawczych.
 3. Konserwacja studni
  Zapobieganie przedostawaniu się zanieczyszczeń do studni przez prawidłowe działanie konserwacyjne.

Nie zapomnij o tym, że odkażanie studni nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych.

Oczyszczanie studni — istotny krok w stronę zdrowia i bezpieczeństwa

Oczyszczanie i dezynfekcja studni są kluczowe dla zagwarantowania sobie czystej wody. Systematyczne oczyszczanie studni może także pomóc w zapobieganiu chorobom związanym z zanieczyszczoną wodą. Pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń związanych z częstotliwością czyszczenia i dezynfekcji studni oraz o monitorowaniu stanu wody, aby zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo.

Szukasz sprawdzonej firmy, która zajmuje się odkażaniem studni w Pilźnie?
Zadzwoń do nas!

  Adres email (wymagane)

  Telefon

  Treść wiadomości

  Zasady ochrony danych osobowych>>

  Informujemy iż usługi związane z czyszczeniem studni wykonuje Pan Tomasz Zbierski  kom 790 367 115 ,e-mail:studnie@wodawdomu.pl, w ramach działalności nierejestrowanej. Państwa dane osobowe nr telefonu i adres zostaną przekazane Panu Tomaszowi w celu realizacji usługi. Wszelkie informacje na stronie wodawdomu.pl mają charakter grzecznościowy a szczegóły realizacji będą ustalane bezpośrednio z Panem Tomaszem. Firma Hydrochemia mgr Łukasz Zyskowski nie jest stroną umów ,nie wystawia dokumentów sprzedaży i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania Pana Tomasz Zbierskiego